Partnerzy 4x4

Za załogą TOYOTA TEAM CLASSIC przedostatni 11. etap Rajdu Dakar Classic 2024. Trasa z Al-Ula do Yanbu wystawiła na próbę trwałość Toyoty Land Cruiser HDJ80 i koncentrację załogi.

Zawodnicy mieli do pokonania 264 kilometrów odcinków dojazdowych i 220 kilometrów odcinka specjalnego, na którym rywalizowali podczas dwóch prób na regularność, z których dłuższa liczyła 65 kilometrów. Całość otwierały 41-kilometrowa próba nawigacyjna i krótka 5-kilometrowa próba wydm "Dune Test".

Michałowi Horodeńskiemu i Arkadiuszowi Sałacińskiemu w Toyocie Land Cruiser HDJ80 udało się uniknąć problemów i zająć 22. miejsce w klasyfikacji generalnej oraz 3. pozycję w grupie H3.

"11. etap Dakar Classic to była kontynuacja wczorajszej jazdy „na wykończenie” aut i kierowców. Może trochę łatwiej, ale za to bardzo szybko. Najpierw odcinek nawigacyjny po polu wulkanicznych głazów, potem test wydm, bardzo szybki RT, wyboista dojazdówka po niczym, ale w tempie i na koniec 65 km RT o piaszczysto-kamienistym podłożu. Czyli jak zwykle wszystko. Jesteśmy w Yanbu. Jutro krótki 12. etap i ceremonia mety". - mówił Michał Horodeński na mecie 11. etapu.

Po 11. etapie załoga spadła w wynikach na 23. miejsce w klasyfikacji generalnej i 3. miejsce w grupie H3.

 

TOYOTA TEAM CLASSIC Michał Horodeński Arkadiusz Sałaciński Toyota Land Cruiser HDJ80 11. Etap Rajd Dakar Classic 2024

Fot. TOYOTA TEAM CLASSIC

TOYOTA TEAM CLASSIC Michał Horodeński Arkadiusz Sałaciński Toyota Land Cruiser HDJ80 11. Etap Rajd Dakar Classic 2024

Fot. TOYOTA TEAM CLASSIC