Partnerzy 4x4

Wybrane publikacje o przygotowaniach i starcie zespołu TOYOTA TEAM CLASSIC w Rajdzie Dakar Classic 2024.
(Linki do artykułów w kolejności chronologicznej)

"Polacy na Rajdzie Dakar. Michał Horodeński na ustach całego świata.
Opowiadając o kuluarach tegorocznego rajdu nie sposób pominąć niesamowitej historii jednej z polskich ekip startujących w Dakar Classic. Michał Horodeński i Arkadiusz Sałaciński jadący w barwach Toyota Team Classic byli w pewnym momencie na ustach całego rajdowego świata i nie tylko. Wszystko za sprawą spektakularnego dachowania na wydmie. Kiedy wszyscy postawili już na nich krzyżyk - w tle rozpoczęła się wielogodzinna batalia o naprawę samochodu i powrót do rywalizacji".

>>> motoryzacja.interia.pl

"Na Rajdzie Dakar nie brakuje nigdy polskich ekip, miałem nawet okazję wziąć udział w ostatnim treningu Michała Horodeńskiego i Arkadiusza Sałacińskiego, którzy wystartowali w Dakar Classic Toyotą Land Cruiser HDJ80. Z powodzeniem, bo w swojej klasie zajęli miejsce na podium. Gratujemy!"

>>> moto.pl 

"Michał Horodeński i Arkadiusz Sałaciński po całonocnej naprawie dostali samochód gotowy do rajdu. Kto nie wiedział o tej akcji, ten nie zauważyłby, że doszło tu do czegokolwiek. Stanęli na starcie siódmego etapu jako pierwsza załoga w swojej grupie. Co prawda spadli potem na czwarte miejsce, ale ostatecznie cały Dakar Classic ukończyli na trzecim w grupie H3".

>>> autokult.pl

"Dzięki równemu tempu jazdy i doskonałej nawigacji, załoga TOYOTA TEAM CLASSIC wywalczyła ostatecznie 23. miejsce w klasyfikacji generalnej i znakomite 3. miejsce w grupie H3. Jest to najlepszy wynik osiągnięty przez polskich zawodników w całym Rajdzie Dakar 2024".

>>> autokult.pl

"To właśnie na zwycięską wersję HDJ80 zdecydował się duet Michała Horodeńskiego i Arkadiusza Sałacińskiego. Załoga TOYOTA TEAM CLASSIC zbudowała swojego Land Cruisera z nr 736 na wzór aut, od których rozpoczęła się pełna sukcesów historia fabrycznego zespołu TLC Team Land Cruiser Toyota Auto Body, która trwa do dziś".

>>> pl.motorsport.com

"Dakar Classic 2024. Podium Horodeńskiego i Sałacińskiego. Cztery polskie załogi na mecie.
Podczas zakończonej w piątek 46. edycji Rajdu Dakar Polacy rywalizowali w prawie każdej z klasyfikacji. Najlepiej spisali się debiutanci w kategorii classic, zdobywając podium w grupie i przekraczając metę rajdu w komplecie".

>>> expressilustrowany.pl

"Polacy rywalizowali w prawie każdej z klasyfikacji tegorocznego Rajdu Dakar. Najlepiej spisali się Michał Horodeński i Arkadiusz Sałaciński - debiutanci w kategorii Classic zdobyli podium w grupie i przekroczyli metę rajdu w komplecie. Ich Toyota Land Cruiser nawet po dachowaniu nie kłaniała się wydmom…"

>>> auto.dziennik.pl

"Horodeński z Sałacińskim pewnie zajmowali 2. miejsc w grupie do momentu dachowania, ale po nim spadli na trzecią pozycję i w pierwszej kolejności musieli się skupić na obronie miejsca na podium w grupie. Szybko jednak udało im się awansować z powrotem na utraconą wcześniej pozycję podczas 10. etapu. Minimalne różnice punktowe z rywalami sprawiły, że walka o drugie miejsce w grupie trwała dosłownie do samego końca".

>>> kronika24.pl

"W stawce historycznych samochodów nie mogło zabraknąć zawodników w Toyocie Land Cruiser. W dwóch poprzednich edycjach Dakar Classic zwyciężały załogi prowadzące właśnie ten model auta, a załoga prowadząca Toyotę Land Cruiser HDJ80 zwyciężyła także w tym roku".

>>> rallyandrace.pl

"Dakar Classic 2024. Podium Horodeńskiego i Sałacińskiego. Cztery polskie załogi na mecie
Podczas zakończonej w piątek 46. edycji Rajdu Dakar Polacy rywalizowali w prawie każdej z klasyfikacji. Najlepiej spisali się debiutanci w kategorii classic, zdobywając podium w grupie i przekraczając metę rajdu w komplecie".

>>> gk24.pl

"Podczas zakończonej w piątek 46. edycji Rajdu Dakar Polacy rywalizowali w prawie każdej z klasyfikacji. Najlepiej spisali się debiutanci w kategorii classic, zdobywając podium w grupie i przekraczając metę rajdu w komplecie".

https://motosport.pzm.pl/

"Michał Horodeński i Arkadiusz Sałaciński ukończyli jedenasty etap Dakar Classic. Załoga Toyota Team Classic przejechała każdy odcinek czysto, bez błędów, aby uniknąć jakichkolwiek strat przed finałowym dniem. Trasa była pokryta szczególnie dużą ilością kamieniami dlatego łatwo było uszkodzić opony, co przytrafiło się wielu załogom".

>>> rallypl.com

"Michał Horodeński i Arkadiusz Sałaciński ukończyli dziesiąty etap Dakar Classic. Wynik osiągnięty na 318 kilometrach sekcji sportowych pozwolił na awans w klasyfikacji generalnej z 24 na 22 miejsce, a w klasie H3 na drugą pozycję. Zawodnicy zespołu Toyota Team Classic określili dzień ten jako ,,Piekło Dakaru”.

>>> rallypl.com

"Michał Horodeński i Arkadiusz Sałaciński ukończyli dziewiąty etap Dakar Classic. Załoga Toyoty Team Classic dzięki dobrej jeździe awansowała w klasyfikacji generalnej na 24 miejsce natomiast w klasie H3 nadal utrzymuje trzecią lokatę”.

>>> rallypl.com

"Mechanicy Solter Motorsport osiem godzin walczyli z naprawą Toyoty Michała Horodeńskiego i Arkadiusza Sałacińskiego. O 4:20 Land Cruiser bez śladu po niedzielnym dachowaniu przez przód, opuścił biwak wraz z załogą, która o 4:37 ruszyła na dojazdówke do ósmego etapu".

>>> rallypl.com

"Michał Horodeński i Arkadiusz Sałaciński mierzyli się z siódmym etapem Dakar Classic. Charakterystyka trasy składała się z równego piasku, zróżnicowanych partii oraz wydm, które szczególnie zaznaczyły swoją obecność. Podczas pokonywania jednej z nich załoga Toyota Team Classic zaliczyła rolkę".

>>> rallypl.com

"W klasie H3 Toyota Team Classic przed dzisiejszym etap zajmowała 2 miejsce, natomiast w klasyfikacji generalnej byli na 19 pozycji. Michał i Arek pokonali już sześć etapów, etapy maratońskie i najbardziej wymagający 48H Chrono".

>>> rallyandrace.pl

"Jedyną polską załogą, która wystartowała do 48H Chrono, był duet Michał Horodeński i Arkadiusz Sałaciński. Ich Land Cruiser HDJ80 sprawował się bez zarzutu, a załodze udało się utrzymać dobrą formę i koncentrację, zajmując 17. miejsce na etapie".

>>> pl.motorsport.com

"Po sześciu rozegranych etapach najwyżej sklasyfikowaną polską załogą na półmetku Dakar Classic 2024 byli Horodeński i Sałaciński, zajmujący 19. pozycję w klasyfikacji generalnej i 2. miejsce w grupie H3".

>>> autokult.pl

"Trasę 25-kilometrowego prologu poprowadzono w miejscu, gdzie wcześniej rozgrywano odcinek testowy, więc zawodnicy dobrze znali specyfikę tego terenu. Najlepszy wynik osiągnęła załoga Horodeński i Sałaciński z zespołu TOYOTA TEAM CLASSIC, zajmując 13. miejsce".

>>> rallyandrace.pl 

"Bez problemów z Toyotą Land Cruiser HDJ80 radzili sobie Michał Horodeński i Arkadiusz Sałaciński, którzy zajęli 28. miejsce na etapie, co pozwoliło im awansować o jedną pozycję na 23. miejsce w klasyfikacji generalnej".

https://motosport.pzm.pl

"Michał Horodeński i Arkadiusz Sałaciński mierzą się z najtrudniejszą częścią Dakar Classic. Załoga Toyoty Land Cruiser HDJ80 pokonała już etapy maratońskie, a teraz rywalizują w 48H Chrono. Dwa dni stanowią jeden wielki etap, wyniki będą znane dopiero w piątkowy wieczór".

>>> rallypl.com

"Michał Horodeński i Arkadiusz Sałaciński to załoga zespołu Toyota Team Classic. Kiedyś mogliśmy ich zobaczyć na odcinkach specjalnych cyklu Motul HRSMP oraz w stawce Rajdu Barbórki. Na początku nowego sezonu 2024 zamienili model Celica GT-Four (ST205) na rzecz Land Cruisera HDJ80. Projekt auta terenowego rozwijali już przed rokiem podczas pustynnego wyjazdu do Tunezji i na trasach Baja Poland. Teraz biorą udział w czwartej edycji Dakar Classic".

>>> rallypl.com

"Tak jak pisałem w artykule zapowiadającym Rajd Dakar, w Classicu wystartują cztery polskie załogi. Michał Horodeński i Arkadiusz Sałaciński z zespołu Toyota Team Classic przygotowali swój samochód na bazie zwycięskiego modelu Toyota Land Cruiser HDJ80, którym rywalizować będą w grupie H3. Model ten wygrał ubiegłoroczną edycję, w której całe podium zajęły załogi startujące klasycznym Land Cruiserem".

>>> autokult.pl

"Horodeński i Sałaciński od lat związani są z motorsportem i mają na swoim koncie liczne mistrzowskie tytuły w rajdach, rajdach terenowych i wyścigach. Zespół TTC zbudował swojego Land Cruisera z nr 736 na wzór aut, od których rozpoczęła się pełna sukcesów historia fabrycznego zespołu Toyoty".

https://motorecords.pl/

"W stawce historycznych samochodów nie mogło zabraknąć zawodników w Toyocie Land Cruiser. W dwóch poprzednich edycjach Dakar Classic zwyciężały załogi prowadzące właśnie ten model auta, a podczas ostatniej edycji całe podium należało do załóg w legendarnych terenowych autach Toyoty".

>>> pl.motorsport.com

"Michał Horodeński i Arkadiusz Sałaciński z zespołu TOYOTA TEAM CLASSIC (TTC) przygotowali swój samochód na bazie zwycięskiego modelu Toyota Land Cruiser HDJ80, którym rywalizować będą w grupie H3".

>>> motorsport.pzm.pl

"Na Toyotę Land Cruiser HDJ80 zdecydowali się Michał Horodeński z Arkadiuszem Sałacińskim. Od lat startują w polskich rajdach, przerzucając się na terenowe w 2020 roku. Będzie to ich pierwszy start międzynarodowy w zawodach cross-country, a na ich maszynie pojawi się numer 736". 

>>> motowizja.pl

"Będzie to pierwszy udział polskiej załogi w terenowej Toyocie z lat 90. XX w. i nawiązanie jednocześnie do debiutanckich startów fabrycznego zespołu Toyoty w tym najtrudniejszym terenowym rajdzie świata. Toyota Team Classic (TTC) to sportowy projekt, który powstał w 2016 r. z inicjatywy polskiego oddziału Toyoty".

>>> mototrendy.pl

"Przed Dakarem byliśmy na ostatnim treningu polskiej ekipy, która już za lekko ponad miesiąc wystartuje w Dakar Classic. Na poligon w Drawsku zaprosił nas Michał Horodeński, który pojedzie Toyotą Land Cruiser. Jego pilotem będzie Arkadiusz Sałaciński".

>>> moto.pl

"W stawce historycznych samochodów nie zabraknie bowiem zawodników w Toyocie Land Cruiser. W dwóch poprzednich edycjach Dakar Classic zwyciężały załogi prowadzące właśnie ten model auta. Na zwycięską wersję HDJ80 zdecydował się duet Michała Horodeńskiego i Arkadiusza Sałacińskiego. Kierowca i pilot od lat związani są z motorsportem i mają na swoim koncie liczne mistrzowskie tytuły w rajdach, rajdach terenowych i wyścigach. Załoga TOYOTA TEAM CLASSIC zbudowała swojego Land Cruisera HDJ80 z nr 736 na wzór aut, od których rozpoczęła się pełna sukcesów historia fabrycznego zespołu Toyoty".

>>> i.pl

"Nadchodząca edycja terenowego maratonu Dakar będzie pierwszą w historii, w której polskie załogi wystartują w utworzonej niedawno kategorii classic. To bardzo przystępna formuła startu w Rajdzie Dakar, otwarta dla samochodów i ciężarówek, które brały udział w rajdzie przed 31 grudnia 1999 roku. Reprezentacja Polski wśród klasycznych terenówek będzie bardzo mocna".

>>> nowiny24.pl

"Nadchodząca edycja terenowego maratonu Dakar będzie pierwszą w historii, w której polskie załogi wystartują w utworzonej niedawno kategorii classic. To bardzo przystępna formuła startu w Rajdzie Dakar, otwarta dla samochodów i ciężarówek, które brały udział w rajdzie przed 31 grudnia 1999 roku. Reprezentacja Polski wśród klasycznych terenówek będzie bardzo mocna".

>>> poranny.pl

"W stawce historycznych samochodów nie mogło zabraknąć zawodników w Toyocie Land Cruiser. W dwóch poprzednich edycjach Dakar Classic zwyciężały załogi prowadzące właśnie ten model auta. Na zwycięską wersję HDJ80 zdecydował się duet Michała Horodeńskiego i Arkadiusza Sałacińskiego. Kierowca i pilot od lat związani są z motorsportem i mają na swoim koncie liczne mistrzowskie tytuły w rajdach, rajdach terenowych i wyścigach. Załoga TOYOTA TEAM CLASSIC zbudowała swojego Land Cruisera HDJ80 z nr 736 na wzór aut, od których rozpoczęła się pełna sukcesów historia fabrycznego zespołu Toyoty".

>>> motorsportgp.pl

"W ubiegłym tygodniu dziennikarze mogli zobaczyć samochód zespołu Toyota Team Classic, którym - jak ogłoszono podczas prezentacji - Michał Horodeński i Arkadiusz Sałaciński wystartują w przyszłorocznym rajdzie Dakar Classic. Ja widziałem to auto w akcji, a po rajdzie Baja Poland rozmawiałem z kierowcą o jego wrażeniach i zapytałem, czy sprzętowo są przygotowani do tak dużego wyzwania".

>>> autokult.pl

"Michał Horodeński wraz z pilotem Arkadiuszem Sałacińskim wystartują w nadchodzącym Dakarze samochodem terenowym wyprodukowanym jeszcze w latach 90. Zajrzeliśmy pod maskę klasycznej terenówki, by sprawdzić, jak została przygotowana do niezwykle trudnego rajdu".

>>> autow.wprost.pl

"W rajdzie Dakar 2024 weźmie udział polska ekipa pasjonatów jadąca Toyotą Land Cruiserem HDJ 80 z lat 90. A właściwie bolidem zbudowanym na bazie starej Toyoty Land Cruiser. Wybór marki jest nieprzypadkowy, podobnie jak nie jest przypadkiem wybór modelu samochodu".

>>> auto-swiat.pl

"Toyota Land Cruiser HDJ 80 w biało-czerwonych barwach pojawi się na starcie Rajdu Dakar Classic. To będzie pierwszy udział polskiej załogi w terenowej Toyocie z lat 90. XX wieku w tym najtrudniejszym maratonie. Jak narodziło się to mechaniczne dzieło sztuki?"

>>> auto.dziennik.pl

"Polacy pojadą na Dakar Classic, a odpowiedzialni za to przedsięwzięcie będą zdecydowanie nieprzypadkowi ludzie. Polska załoga w klasycznej Toyocie czyli Michał Horodeński i Arkadiusz Sałaciński pojadą w wyjątkowej kategorii kultowego rajdu już w styczniu. Zyskująca na popularności klasa z roku na rok przyciąga coraz więcej zawodników".

>>> tematyauto.pl

"Dzieci uwielbiają bawić się w piasku i jak pokazuje przykład polskiej załogi, z wiekiem nic się nie zmienia. W tegorocznym rajdzie Dakar Classic dla aut wyprodukowanych w latach 1986-1999, wystartuje kilkaset ekip, a wśród nich także polski zespół Toyota Team Classic - na miejscu kierowcy Michał Horodeński, a w roli pilota Arkadiusz Sałaciński".

>>> motoryzacja.interia.pl

"Takim pojazdem w nadchodzącym Dakarze wystartuje Michał Horodeński i jego pilot Arkadiusz Sałaciński. Rajdowy land cruiser został zbudowany przez zespół Piotra Sołtysa w Solter Motorsport z Wrocławia. Ten sam zespół będzie obsługiwał samochód na trasie, a wsparciem będzie ich ciężarówka serwisowa oraz druga załoga - Dawid Smółka i Katarzyna Smółka - będąca jednocześnie wsparciem medialnym. Jeszcze przed debiutem w Dakarze ekipę TTC będzie można obserwować podczas rajdu Baja Poland, który odbędzie się w najbliższy weekend, gdzie dakarowa toyota przejdzie ostatni test w warunkach bojowych".

>>> autokult.pl

"Klasyczny Land Cruiser HDJ 80 pojawi się na starcie nadchodzącej edycji Rajdu Dakar Classic. Będzie to pierwszy udział polskiej załogi w terenowej Toyocie z lat 90. XX wieku i nawiązanie do debiutanckich startów fabrycznego zespołu Toyoty w tym najtrudniejszym terenowym rajdzie świata".

>>> motofakty.pl

"Toyota Team Classic (TTC) to sportowy projekt, który powstał w roku 2016 z inicjatywy Roberta Mularczyka, szefa komunikacji Toyota Central Europe oraz Michała Horodeńskiego, kierowcy rajdowego i pasjonata motorsportu. TTC nawiązuje do najlepszych kart motorsportowej historii Toyoty zarówno w rajdach, wyścigach, jak i rajdach terenowych".

>>> motonauczyciel.pl

"Misją zespołu jest sportowa rywalizacja w różnych dyscyplinach sportów samochodowych oraz prezentacja historycznych i aktualnych sportowych modeli spod znaku Toyoty. Poza aspektami sportowymi i medialnymi TTC angażuje się w działania podnoszące świadomość kierowców z zakresu bezpieczeństwa na drogach. Organizuje także zawody i treningi na torach, zloty oraz prezentacje".

>>> automotoklassik.pl

"Klasyczny Land Cruiser HDJ 80 pojawi się na starcie nadchodzącej edycji Rajdu Dakar Classic. Będzie to pierwszy udział polskiej załogi w terenowej Toyocie z lat 90. XX wieku i nawiązanie do debiutanckich startów fabrycznego zespołu Toyoty w tym najtrudniejszym terenowym rajdzie świata".

>>> rallyandrace.pl

"Podczas minionego rajdu Baja Drawsko na odcinkach specjalnych pojawił się zupełnie nowy, bardzo nietypowy samochód. Klasyczna Toyota Land Cruiser HDJ80 z lat 90., która jechała szybciej, niż można się było spodziewać. Rozmawiałem z jej właścicielem i kierowcą, który zdradził, że to wilk w skórze owcy".

>>> autokult.pl